Jak otrzymać bezpłatną lub tanią pomoc prawną

Temat pomocy prawnej jest obecnie zjawiskiem bardzo często wykorzystywanym. Wielu z nas nawet bez swojej woli i wiedzy pakuje się w różnorodne problemy z prawem. Warto jest zawczasu poznać zagadnienie pomocy prawnej i możliwości otrzymania jej nawet wtedy, kiedy nas na nią zwyczajnie nie stać.

 

Publiczni prawnicy

W większości gmin i starostw powiatowych funkcjonuje instytucja bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców danego terenu. W określonych porach do dyspozycji zainteresowanych oddawany jest prawnik zatrudniony w danym urzędzie lub z kancelarii współpracującej z daną jednostką samorządu terytorialnego.

 

Fundacje prawnicze

Kolejną opcją konsultacji są fundacje, w których to pewny prawnik może udzielić bezpłatnych porad osobom potrzebującym. Wielu nawet dobrych prawników decyduje się na taką formę aktywności ze względu na możliwość zwiększenia doświadczenia zawodowego i zapoznania się ze sprawami nietypowymi. Ponadto też mamy wielu darczyńców, którzy chętnie wspierają takie fundacje.

 

Pomoc online

Ostatnią bardzo popularną formą są portale branżowe, redagowane przez prawników, gdzie można znaleźć nie tylko gotowe porady dotyczące najczęściej dotykających ludzi problemów, ale również wzory pism zarówno procesowych jak i mogących zakończyć wiele sporów jeszcze na etapie przed drogą sądową. Warto jest sprawdzić, czy nikt nie miał podobnych problemów jak my, gdyż celowe działania niektórych firm i osób oszukujących innych są prowadzone na szeroką skalę i dotykają naprawdę wielu ludzi.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*