Jak rozmawiać z windykatorem?

Jeśli z jakiegoś powodu utracimy płynność finansową i nie jesteśmy w stanie terminowo spłacać naszych zobowiązań, wierzyciel prędzej czy później przekaże obsługę długu firmie windykacyjnej. Pewnie wielu z nas boi się windykatora, który do nas dzwoni, lub odwiedza nas w miejscu zamieszkania. Pamiętajmy jednak, że ma on za zadanie ściągnąć z nas wymagalną kwotę zobowiązania, więc jemu również zależy na współpracy na odpowiednim poziomie.

Co zrobić, gdy odwiedzi nas windykator?

Przede wszystkim przy rozmowie z pracownikiem terenowym należy okazać spokój i opanowanie, zwróćmy uwagę na fakt, że windykator nie ma żadnych uprawnień egzekucyjnych, więc niczego nie może od nas żądać. Niestety na rynku pojawia się wiele firm, które nie trzymają się ogólnie przyjętych zasad, wtedy należy zwrócić się do naszego pełnomocnika i wykonać poniższe kroki:

  • zawiadomić policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa,
  • wystosować pismo do kancelarii windykacyjnej, której przyjechał pracownik,
  • skierować sprawę do sądu.

Niestety nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z powszechnie obowiązującego prawa, więc pracownicy terenowi korzystają z naszej niewiedzy.

Gdzie szukać pomocy?

Pomocy w wyjściu zadłużenia możemy szukać w pobliskich kancelariach prawnych oraz w internecie, gdzie wykwalifikowani specjaliści pomogą nam i będziemy wiedzieli jak wyjść z długów oraz jak skutecznie walczyć z nieuczciwymi praktykami firm windykacyjnych. Pamiętajmy, że problemy finansowe mogą spotkać każdego, dlatego nie jest to powód dla którego warto się załamywać.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*