Na co zwracać uwagę przy wyborze prawnika?

Jeśli znaleźliśmy się w trudnej dla nas sytuacji, która wymaga konsultacji z adwokatem, warto wybrać taką kancelarię, która doskonale poradzi sobie w rozwiązaniu naszego problemu i będzie profesjonalnie reprezentować nas przed sądem.

Dobry adwokat, czyli jaki?

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza sprawa została rozwiązana w pomyślny dla nas sposób, warto znaleźć takiego doradcę, który ma doświadczenie w interesującej nas dziedzinie. Pamiętajmy, że adwokat, do którego się zwrócimy z prośbą o pomoc, powinien już wcześniej mieć do czynienia z podobnymi sprawami. Na nic nie zda nam się radca prawny, który doskonale radzi sobie z prawem rodzinnym, jeśli nasza sprawa dotyczy np. nielegalnego postawienia słupów elektrycznych na działce, która do nas należy. Z tego względu bardzo ważne jest, aby przed konsultacją sprawdzić opinie o wybranym adwokacie bądź kancelarii, aby nie rozczarować się podczas czytania wyroku.

Czasami wystarczy jedno pismo

Każdy dobry prawnik wie, że sąd jest ostatecznością i dużo lepiej jest rozstrzygnąć spór np. poprzez przedsądowe wezwanie do zapłaty. Dobrze sformułowane pismo potrafi zadziałać tak samo, jak wyrok wydany przez sąd, dlatego poleca się, aby zawsze spróbować rozwiązać daną kwestię za pomocą upomnień, wezwań lub innych technik, które z powodzeniem są stosowane w dobrych kancelariach. Dodatkowo, zanim wybierzemy się na konsultację z adwokatem, warto jest się odpowiednio przygotować, aby w miarę możliwości przedstawić jak najwięcej szczegółów dotyczących sprawy, czyli m.in.

  • na czym polega spór?
  • jak wyglądały nasze dotychczasowe działania?
  • dodatkowe dokumenty (np. akt własności, zdjęcia, itp.)
  • na czym nam zależy?
  • czy mamy świadków?

Jeśli przygotujemy się do spotkania, jest większa szansa na to, że już po pierwszej wizycie będziemy mogli wybrać strategię działania, która doprowadzi nas do pomyślnego rozwiązania sprawy.

2 Komentarze

  1. Miałem kilka razy sytuację, gdzie pismo załatwiało wszystko. Dobry prawnik napisze je w taki sposób, że druga strona nie będzie w stanie niczego zakwestionować. Świetnie, że o tym piszecie. Może więcej osób zobaczy, że czasami sprawy warto załatwiać w taki sposób.

  2. Kurcze. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam… Zazwyczaj sprawy, które są kontrowersyjne mój prawnik składa do sądu… Chyba muszę zmienić prawnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*