Odrobienie kary godzin społecznych – czy można je na coś zamienić?

Życie czasem płata nam niezłe figle, z którymi musimy umieć sobie jakoś radzić. Czasami również nie zawsze postępujemy właściwie, a kiedy dopadnie nas kara sądowa, musimy ją odpracować zgodnie z zaleceniami sądu – najczęściej w dokładnie określonym terminie. Za wykroczenia najczęściej nie dostajemy wysokich kar – prawnicy najczęściej starają się, żeby nauczką była nałożona na nas grzywna lub odrobienie przewinień w postaci pracy społecznej. Ta jednak z różnych przyczyn nie zawsze jest możliwa do wykonania.

Zagraniczne wyjazdy a kara za wykroczenia

Nawet w przypadku nałożenia przez sąd na nas kary w  postaci konieczności odrobienia jej na przykład przy sprzątaniu ulic, nie zawsze takie zadanie jest wykonalne. Część z nas przecież postanowiła zarabiać na życie pracując zagranicą, dlatego przebywanie w Polsce bywa nieraz utrudnione. Posiadający do odrobienia taką karę zastanawiają się często, czy adwokat jest w stanie załatwić im na przykład zamianę jej na karę grzywny.

Niestety, nie tym razem

Okazuje się, że możliwość zamiany odrobienia godzin społecznych na grzywnę istniała, ale do roku 2012.  Obecnie takiej możliwości nie ma, dlatego nawet pewny prawnik nie jest w stanie takiego manewru wykonać dla swojego klienta. Jak się okazuje, trzeba swoje odpracować, przyjeżdżając na ten czas do Polski, nawet, jeśli ma to kolidować z zajęciem zarobkowy. Niestety nie ma innego wyjścia – tak stanowi prawo, którego musimy się trzymać.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*